Fejléc
en hu

Programok napi bontásban

Európai Információs programok / Egy vizes talány áttetsző és véletlen fényűzése

Hírös Agóra / színházterem - aug. 11. 09:00

Európai Versenyprogramok / Fritzi - egy forradalmi mese

Otthon mozi - aug. 11. 09:00

Fritzi - Egy forradalmi mese

1h 26m
Kukula Ralf, Bruhn Matthias

További programok / Magyar népmesék

Főtér / Tér a térben - aug. 11. 09:00

' ''

Európai Versenyprogramok / TV-speciál 1.

Malom Mozi - aug. 11. 09:00

Eső után kitisztul az ég

27' 00''
de Faucompret Hugo

Vanille

29' 26''
Lorin Guillaume

Kiállítás / MAGYAR NÉPMESÉK ‒ VÁLOGATÁS A KECSKEMÉTI RAJZFILMSTÚDIÓBAN KÉSZÜLT FILMEK RAJZAIBÓL

Katona József Emlékház - aug. 11. 10:00

' ''

Európai Versenyprogramok / TV-speciál 2.

Malom Mozi - aug. 11. 10:30

A csiga és a bálna

26' 43''
Lang Max , Snaddon Daniel

Choum kalandos útja

25' 48''
Bisaro Julien

Retrospektív programok / Kecskemétfilm 50 – Sorozat 2.

Hírös Agóra / színházterem - aug. 11. 11:00

Leo és Fred: Hóoroszlán

06' 46''
Tóth Pál

Vízipók-csodapók: Légnadrág

05' 20''
Szabó Szabolcs

Tinti kalandjai: Fogjunk békát

04' 43''
Gyulai Líviusz, Szoboszlay Péter

A világlátott egérke: Rokoni pártfogás

07' 02''
Nagy Lajos, Szilágyi Varga Zoltán

Városi legendák: Szeged

03' 06''
Glaser Kati

Közmondások 1. epizód

01' 48''
Weisz Béla

Közmondások 2. epizód

01' 46''
Weisz Béla

Közmondások 3. epizód

01' 46''
Weisz Béla

Fejlakók 1. epizód

02' 17''
Szoboszlay Eszter

Retrospektív programok / Kecskemétfilm 50 – Szórakozunk

Otthon mozi - aug. 11. 11:00

Füled érjen bokáig!

10' 39''
Szoboszlay Péter

Süti

08' 23''
Nagy Gyula

Húsvéti anzix

01' 30''
Weisz Béla

Szent Mihály-napi játékok

13' 11''
Szoboszlay Péter

Locsolkodás

03' 03''
Weisz Béla

Pillangó

01' 23''
Miklós Árpád

Ajtó 3 (Kint-bent)

01' 36''
Horváth Mária

Gondolatok a pincében

03' 30''
Tóth Roland

Western

01' 55''
Homolya Gábor

Még mire jó a hullámcsat?

02' 32''
Tóth-Pócs Roland

Hu-morzsák (A jegesmedve nyáron)

01' 00''
Kricskovics Zsuzsanna

Tiszta kép

03' 04''
Szilágyi Varga Zoltán

Oscar születésnapja

02' 09''
Degryse Luc

Retrospektív programok / Kecskemétfilm 50 – Hungarikum mesék

Otthon mozi - aug. 11. 13:00

Magyar népmesék: A székely asszony és az ördög

07' 26''
Jankovics Marcell, Ujváry László

Magyar népmesék: A kőleves

06' 15''
Pál Nagy Balázs

Előadás / Varga Zoltán: A kiskakastól a pegazusig – Macskássy Gyula életműve a magyar animációban

Hírös Agóra / 32-es terem - aug. 11. 13:00

' ''

Panoráma programok / Kanada 1. / Tűmozik

Hírös Agóra / színházterem - aug. 11. 14:00

Tűmozi

38' 54''
McLaren Norman

Elmetájkép-festő

07' 33''
Drouin Jacques

Lenyomatok

06' 22''
Drouin Jacques

Itt és a Nagy Máshol

14' 24''
Lemieux Michèle

Kiállítás / Szoboszlay Eszter: Ki lakik itt? - miniatűr kiállítás

Hírös Agóra / aula - aug. 11. 14:00

' ''

Kiállítás / Menyhei Szabolcs: Modern mítoszok

Hírös Agóra / kamaraterem - aug. 11. 15:00

' ''

Kiállítás / Cakó Ferenc: Futóhomoktól a rézkarcnyomatig

Hírös Agóra / 104–105-ös terem - aug. 11. 16:00

' ''

Magyar Információs programok / Rövidfilm

Otthon mozi - aug. 11. 16:00

A forrás és a torony

07' 34''
Kádár Melinda

A Papírfiú

00' 48''
Ormos András

Acid

11' 44''
Koós Árpád

Avant

03' 41''
Mostoha Marcell

Eltűnt idő

05' 20''
Szabó-Nyulász Melinda

Kaleidoo

04' 34''
Kreif Zsuzsanna, Bucsi Réka, Turai Balázs

Már nem félek

04' 03''
Kardos Eszter

Még emlékszem

06' 33''
Chilton Flóra

Megérkezni

05' 42''
Zángó Fruzsina

Nyitott ajtónál

05' 46''
Kondor Attila

Szélfogó

07' 23''
Győrfi Ágnes

Szökési sebesség

07' 43''
Rebák Tamás

Tövisek és szálkák

09' 48''
Azavedo Andrade Natália

Kiállítás / Milorad Krstić: RUBENsremBRANDT

Hírös Agóra / 100-as terem - aug. 11. 17:00

' ''

További programok / Megnyitó ünnepség

Hírös Agóra / színházterem - aug. 11. 19:00

' ''

Retrospektív programok / Jankovics Marcell: Fehérlófia

Főtér / Tér a térben - aug. 11. 20:00

Fehérlófia

1h 20m
Jankovics Marcell

Retrospektív programok / Kecskemétfilm 50 – Fesztivál-díjas filmek

Magyar Naiv Művészek Gyűjteménye / udvar - aug. 11. 20:00

Hé, te!

06' 58''
Szoboszlay Péter

Az éjszaka csodái

08' 26''
Horváth Mária

Majd a tisztáson

08' 21''
Molnár Péter

Ajtó 3 (Kint-bent)

01' 36''
Horváth Mária

Leo és Fred: Koncert

09' 19''
Tóth Pál

Jegyzőkönyv – Mansfeld Péter emlékére

07' 16''
Szilágyi Varga Zoltán

A hazudós egér

19' 24''
Kiss Andrea

Magyar Versenyprogramok / Rövidfilm 1.

Hírös Agóra / színházterem - aug. 11. 20:00

Otthon

07' 42''
Rofusz Kinga

A kisebbik rossz

09' 54''
Horesnyi Máté

Alvások

06' 58''
Ászity Boglárka

Attitűd

07' 57''
Pataki Szandra, Kemény Zsuzsi

Echo

06' 38''
Baudouin Félix

Helfer

09' 45''
Szöllősi Anna

Needs

05' 19''
Lerch Júlia

Odakint

08' 51''
Orosz Judit

Dűne

03' 30''
Ulrich Gábor
MTVA logo
EMMI logo
Kecskemét címere
MMA logo
MNB logo
NFI logo
NKA logo

A 15. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál és 50. évforduló szakmai program megvalósítását 2021. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

Mercedes
Steel Flex
Horváth Építőmester Zrt.
Károli Gáspár Református Egyetem
Kecskeméti Konzervgyár
Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
Horváth Építőmester Zrt.
Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület
Félegyházi Pékség
Focus Fox Stúdió
Gedeon Pincészet
Kefag Zrt.

Kefag Zrt.
Leonardo SNS
Nemzeti Filmarchívum
Magyar Református Egyház
Dot & Line
Kecskeméti TV
Mafab
RTL
TV2
M5
Hírös Agóra
Jampolo
Katona József Könyvtár
Katona József Múzeum
Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek
Malom Parkoló

Visual
Nemzeti Művelődési Intézet
Budapesti Metropolitan Egyetem
Print 2000
Raster Stúdió